3 otázky pre absolútneho majstra Švajčiarska 2021 Reného Čakyho

René Čaky
Zdroj foto: Archív RČ

Plynule hovorí 4 jazykmi, má ukončené štúdium v odbore fyzika s aplikáciou matematiky a v súčasnosti študuje informatiku. Vo svojich dvadsiatich rokoch je dosial neprekonateľným absolútnym majstrom Švajčiarska. Čomu vďačí René Čaky za svoje úspechy?

Začínali ste s hokejom, prečo ste sa rozhodli pre silový trojboj?

Športu sa venujem od svojich štyroch rokov. Do svojich 12 rokov som hral hokej za HC Košice. Neskôr som sa začal zaujímať o kulturistiku. Ako 18 ročný som sa po prvýkrát prihlásil na súťaž Strenght Warriorz 2019 vo Švajčiarsku. V súťaži súperia dvaja proti sebe, pričom vyhrá ten, ktorý má rýchlejší čas, ako jeho súper vo výsledku drepy 10×180 kg, tlak na lavičke 10×130 kg, mŕtvy ťah 10×200 kg, výrazy v stoji 15×80 kg, kde som voči svojmu 24 ročnému súperovi prehral o 2 opakovania.

René Čaky
Foto: Archív RČ
René Čaky
Zdroj foto: Archív RČ

Powerlifiting mi však učaroval aj vďaka prvému miestu v kategórii mužov do 105 kg na súťaži Sweizermeisterschaft Kraftdreikampf Verband Schweiz v Dagmersellen, ktorú organizoval Spolok silového trojboja. Súťaž sa konala minulý rok, takže som sa v 19-tich stal prvýkrát majstrom Švajčiarska. Toto víťazstvo sa stalo pre mňa zlomovým. Rozhodol som sa venovať iba silovému trojboju a tomu som musel prispôsobiť aj svoje tréningy.

Čo považujete za svoje najväčšie doterajšie víťazstvo?

Tento víkend som sa ako 20 ročný zúčastnil súťaže Deutschmeisterschaft v Luzerne v silovom trojboji s výsledkom mŕtvy ťah 330 kg, drep 300 kg, tlak na lavičke 210 kg, s celkovým totálom 840 kg a DOTS 511,84. Týmto výkonom som získal 1.miesto vo všetkých troch silových disciplínach a tak som sa po druhýkrát postavil na stupeň víťazov. Vďaka tomu som dvojnásobným majstrom Švajčiarska a  navyše aj absolútnym majstrom Švajčiarska 2021, keďže ani jeden súťažiaci v histórii Švajčiarska bez ohľadu na váhovú kategóriu doposiaľ nikdy neprekonal môj výkon v hodnotení DOTS ( pomer váha/výkon ) a ani celkový totál 840 kg v kategórii mužov do 105 kg.

Vo svetovom rebríčku Powerlifiting, kde ma zaradili medzi juniorov vo veku 20 – 23 rokov som sa  umiestnil na 10 mieste. Nedá mi nespomenúť, že všetky svoje doterajšie výsledky som dosiahol sám bez podpory sponzorov, klubov, trénera. Sám si zostavujem jedálniček aj tréningy. Preto si každé jedno víťazstvo veľmi cením.

Čo je vašim cieľom do budúcna?

Mojim cieľom je vyhrať majstrovstvá Európy, ktoré sa budú tohto roku konať vo Švédsku. Tento šport je jednoducho môj život.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom