3 kroky, ako si to užiť v posteli, a to sama!

Nohavičky, kráska, beauty, podprsenka, masturbovať
3 kroky, ako si to užiť v posteli, a to sama! Thinkstock

Masturbácia je stále zahalená rúškom tajomstva a pritom je momentálne in. Veď prečo sa spoliehať stále na iných, keď si to môžete urobiť sama?

Podľa jednej štúdie bonnskej univerzity až 86 percent žien sa pravidelne sebauspokojuje. Ste prekvapené? Faktom je, že žiadna z nich o tom nechce hovoriť. Prečo? Sexuológovia tvrdia, že to, čo robí človek sám so sebou, by sa iným mohlo zdať čudné. Bohužiaľ takto vzniká zbytočná hanblivosť. Existuje hneď niekoľko dobrých dôvodov pre sólo sex. Napríklad posilňujete svoju sebadôveru, zmiernia sa vaše menštruačné bolesti, či migréna. Takže, vydajte sa na ďalší výškový let – sama so sebou! Máme pre vás niekoľko tipov.

Vibrátory nájdete v tomto e-shope

Vibračné vajíčka nájdete v tomto e-shope

Prvý krok – správne uvoľnenie

Možno sa vám to zdá čudné, ale často práve uvoľnenie je pre veľa žien veľmi ťažké. Počas orgazmu totiž strácame kontrolu nad svojim telom, a to si mnohé z nás nechcú pripustiť. Preto hneď na začiatok dôležitý relaxačný tip: Počkajte si na to, čo príde. Sebauspokojovanie totiž nemusí viesť naliehavo k vyvrcholeniu. Stačí, keď sa budete maznať sama so sebou. Rovnako dôležité je mať na to dostatok času. Aspoň 20 minút, pretože ženská anatómia potrebuje chvíľu, kým sa všetko prekrví a zvlhne. Nakoniec nemusíte byť hneď v správnej nálade, kým priložíte sama ruku k dielu. Keď je tá pravá atmosféra, túžba sa dostaví sama. Preto si to urobte podľa svojich predstáv. Napríklad zapáľte sviečky, pustite hudbu, či predstavte si muža svojich snov. Môžete sa tiež pozorovať v zrkadle. Ale pozor, nič neuponáhľajte. Najskôr sa vyhýbajte najcitlivejším erotogénnym zónam, ako sú prsia, vnútorné strany stehien alebo dokonca vagína. Namiesto toho sa najskôr dotýkajte svojich vlasov, brucha, bokov, či ramien. Váš mozog totiž zaznamená všetky dotyky a zareaguje na to vyplavovaním oxydocínu a endorfínu – hormónov lásky. Čím viac času si necháte na hladkanie, tým intenzívnejší bude váš zážitok.

Druhý krok – skúmajte svoje erotogénne zóny

Ako náhle ste maximálne uvoľnená a máte príjemný pocit v tele, ktorý zaženie každú nepríjemnú myšlienku, môžete začať hladkať svoje najerotogénnejšie zóny, krúžiť dlaňou a prstami okolo pŕs i bradaviek. Robte presne tak, ako vám to najviac vyhovuje a vnímajte svoje pocity. Kto chce môže použiť lubrikačný gél. Na sebauspokojovaní je najlepšie to, že robíte v danú chvíli presne to, na čo máte chuť, čo v prípade sexu s partnerom neplatí vždy. Obľúbená technika je napríklad táto. Položte si dlaň na Venušin pahorok, prostredník na pysky ohanbia a ostatné prsty vedľa. Potom začnite rukou pohybovať dozadu a dopredu. Americká štúdia nedávno preukázala, že dotyky klitorisu, vagíny a bradaviek sa spracovávajú na rôznych miestach v mozgovej kôre. Orgazmus bude potom ešte intenzívnejší, keď bude vyvolávaný väčším počtom dotýkaných erotogénnych miest. Dajte si pozor i na správne dávkovanie. Pomôcť vám môže tiež vibrátor, ktorý vám zaistí vzrušenie.

Tretí krok – to správne načasovanie

Dych sa vám zrýchlil a pulz prekročil hranicu, ako by ste si len ťažko dokázali predstaviť? Teraz tesne pred koncom treba spomaliť a krátko pred vyvrcholením si urobiť prestávku. Samozrejme nemusíte ustrnúť, akoby ste boli v šoku. Iba jednoducho ubrať plyn a začať hladiť menej citlivé miesta. Pri tom sa snažte precítiť, kde všade cítite chvenie. Vďaka tejto prestávke potom prežijete orgazmus ešte intenzívnejšie.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom