18 vecí, ktoré nikdy nerobte na začiatku vzťahu

Young couple hugging on beach
18 vecí, ktoré nikdy nerobte na začiatku vzťahu Thinkstock

Ak je vaša známosť ešte v plienkach a vy túžite po vážnom vzťahu, zabudnite na toto správanie, ktoré bežne robí väčšina z nás.

Väčšina mužov sa vyhýba záväzkom, preto, ak ho chcete mať tam, kde chcete (teda vo vážnom vzťahu), zvoľte následujúcu taktiku.

– na začiatku sa nebavte o žiadnych vážnych veciach. Nepoužívajte odborné termíny, ktoré ste si prepožičali zo psychológie ako napríklad vnútorné dieťa, nespracovaný konflikt, komunikačné bariéry a podobne.

– ak vás aj zaujíma astrológia, v žiadnom prípade sa ho nepýtajte, v akom znamení sa narodil. A už vôbec nezačnite rozoberať, že si môžete rozumieť len s tým alebo oným znamením.

– nenechajte sa unášať predstavami, kým ste boli v minulom živote, či kým budete v tom ďalšom. Takéto témy medzi prvé rozhovory s partnerom nepatria.

– na prvom rande sa nepúšťajte do siahodlhého, ani veľmi krátkeho rozprávania o tom, čo ste si museli v detstve pretrpieť a aké následky to na vás zanechalo.

– na začiatku žiadne randenie každý deň. Dvakrát v týždni bohate stačí.

– pred prvou schôdzkou sa cez telefón nevybavujte dlho. Buďte vtipná, dajte však  najavo, že ste elegantná dáma. Dohodnite si s ním miesto a čas, prípadne i náplň schôdzky.

– nesťažujte sa a ani sa neurážajte, keď nevolá podľa vašich predstáv. Je to preto, aby si nemyslel, že sedíte doma a zúfalo čakáte iba na jeho telefón. Buďte preň stále výzvou.

– ak vás zoberie do nejakej luxusnej reštaurácie, nech vás ani nenapadne objednať si nejakú malú porciu šalátiku. Nestarajte sa o dobrý dojem a buďte sama sebou. Dajte si, na čo máte chuť. Užívajte si život!

– ak vám neskoro v noci zavolá, či by ste k nemu neprišla, lebo sa práve vrátil z párty, na ktorej bol s kamarátmi, zamknite radšej dvere a zahoďte pre istotu kľúč, aby ste sa nedostali von. V žiadnom prípade nikam nechoďte.

– nezačínajte si s nikým, u koho sa prejavuje závislosť akéhokoľvek druhu. Zbytočne sa nebalamuťte nádejou, že práve vy ho zmeníte. To určite nie.

– neobchádzajte jeho dom dokola, aby ste si overili, či je skutočne doma. To je predsa pod vašu úroveň.

– ak ide niekam s kamarátmi, nikdy nechoďte s ním. Nie je predsa malý chlapec. Bez dozoru sa obíde, nebojte sa.

– nezačínajte sa hrať na terapeuta a neskúšajte ho liečiť z jeho tráum, ktoré aktívne odhalíte ešte predtým ako o nich prehovorí. Neanalyzujte a nepleťte sa do ničoho, do čoho vám aspoň teraz na začiatku vzťahu nič nie je.

– nevolajte mu každú hodinu a nepreháňajte to v ničom.

– nemeňte kvôli nemu svoje zaužívané zvyky, či neprestaňte so svojimi koníčkami, ktoré vám robia radosť a jemu prekážajú. Mal by vás mať rád takú aká ste. Inak to s ním nemá zmysel.

– ak má na rande zlú náladu, takticky schôdzku ukončite a robte si to, čo potrebujete alebo chcete.

– nevynucujte si prejavy citu. Neťahajte z neho vyznania lásky. Neprejavuje sa k vám citovo, tak ani vy nehovorte o svojich citoch.

– nikdy nepodľahnite pokušeniu a neorganizujte rande na poslednú chvíľu, a to z dôvodu, že je vám smutno.

Na záver majte vždy na pamäti, že prehnaná aktivita muža odradí rovnako rýchlo ako nulové snaženie. Silnejšie pohlavie musí mať pocit, že ho necháte dýchať, a že ste preň stále výzvou.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom