12 perfektných spaľovačov tukov

ako schudnúť, 12 perfektných spaľovačov tukov
Foto: ilustračné, GettyImages

Ktoré potraviny dokážu zatočiť s kilami navyše? Je to týchto dvanásť skvelých spaľovačov tukov.

Grapefruit

Thinkstock
Thinkstock

Vitamín C pomáha pri správnom metabolizme tukov. Z toho vyplýva, že potraviny bohaté na tento vitamín urýchľujú spaľovanie tukov. Ak chcete schudnúť, doprajte si  na raňajky alebo 30 minút pred jedlom aspoň polovicu grepu. Pomôže vám cítiť sa plnšie a zabráni tak prejedaniu.

Čierne korenie

Čierne korenie, koreniny, chute,

Ak čierne korenie pridáte do jedla, nielenže vám pomôže znížiť tvorbu tukových buniek vo vašom tele, ale aj zvýši váš metabolizmus. To je skvelá správa pre tých, ktorí neradi jedia jedlo bez výraznej chuti a zároveň túžia zhodiť pár kíl.

Vajcia

Vajíčka, vajcia, žĺtok, bielko
Viete, ako vplýva konzumácia vajíčok na deti? Vedci objavili novú skutočnosť Thinkstock

Výhodou vajec je, že okrem iných prospešných živín obsahujú dostatok bielkovín (7 g) a majú málo kalórií. Dokážu vás skvelo zasýtiť a ak si ich doprajete na raňajky, vyhnete sa nezdravému maškrteniu pred obedom.

Škorica

Škorica, pochutiny, vôňa

Škorica je známa tým, že dokáže znížiť hladinu cukru v krvi. Tento fakt pomáha potlačiť vaše hrozné chúťky na sladké. Tvrdíte, že nie je veľa jedál, v ktorých sa nachádza škorica? Tak si ju pridajte do kávy, čaju alebo jogurtu a uvidíte, že neobanujete.

Jablko

Jablká, ovocie, jablko, košíky jabĺk
www.thinkstock.com

Jablko ponúka nespočetné množstvo výhod nielen čo sa týka chudnutia, no i nášho zdravia a navyše skvelo chutí. Nielenže uspokojí vašu chuť na sladké, ale tiež pomáha tráveniu. Dostatočné množstvo vlákniny, ktoré jablko obsahuje, vás dokáže zasýtiť na dlho.

Zelený čaj

zelený čaj, nápoj, teplý nápoj, piť, šálka čaju
Foto: ilustračné, ThinkStockPhoto

Fytochemické katechíny, nájdené v zelenom čaji,  urýchľujú váš metabolizmus. Tento nápoj je však lepšie piť ešte horúci. Tak sa totiž znásobujú jeho účinky. Ak si ešte navyše doň pridáte med a citrón, nebude len zdravší, ale i chutnejší.

Čučoriedky

Čučoriedky, antioxidanty, ovocie, lesné plody,

Určite viete, že čučoriedky sú skvelým zdrojom antioxidantov, vlákniny a mnohých iných prospešných látok. Navyše obsahujú len 40 kalórií. Ak si myslíte, že ich denný príjem stačí odbaviť čučoriedkovými muffinami, tak ste na omyle. Omnoho zdravšie bude, ak si ich pridáte do šalátov alebo si urobíte čučoriedkové smoothies

Mandle

mandle, orechy, jedlo,

Orechy všeobecne pomáhajú pri chudnutí, no mandle majú navyše tú výhodu, že šetria aj vašu peňaženku. Obsahujú bielkoviny, vlákninu a pre srdce prospešne tuky. Jedna porcia mandlí (asi 23) vás zasýti na dlhší čas. Ďalšou ich výhodou je, že si ich môžete zobrať so sebou kdekoľvek ste a predstavujú tak prvú pomoc, ak vás prepadne chuť na maškrtenie.

Chilli papričky

shutterstock_115902238, chilli papričky, pikantné korenie

Chilli papričky obsahujú látku kapsaicín, ktorá je známa tým, že potláča chuť do jedla.

Káva

shutterstock_87855436, káva, nápoj, šálka kávy, espresso

Áno, tento milovaný nápoj je tiež na zozname spaľovačov tukov. Prečo? Viaceré štúdie potvrdzujú, že káva (najmä kofeín) urýchľuje látkovú výmenu. Avšak, toto sa deje, ak ju pijeme bez doplnkov, akým je cukor alebo mlieko, či smotana. Takisto treba spomenúť, že ani s kávou to netreba preháňať, lebo príliš veľa kofeínu môže mať veľmi škodlivé účinky na telo. Jedna až tri šálky denne vám bohate postačia.

Quinoa

Quinoa, biele korenie, zrniečka
Thinstock

Quinoa sú zrniečka plné vlákniny a bielkovín. Látky, ktoré sa postarajú, že sa budete cítiť dlhší čas nasýtená. Navyše na rozdiel od iných zŕn, má quinoa nízky glykemický index; to znamená, že sa vás krvný cukor po konzumácii tejto potraviny nezvýši a vy nebudete potrebovať maškrtiť.

Zelenina

zelenina
Spoznajte zázračné účinky zeleniny I. shutterstock

Pri zhadzovaní kíl vám určite pomôže aj zelenina. Je bohatá na množstvo živín a vlákniny. Ideálne je, ak jej skonzumujete aspoň 2 -3 šálky denne. Zo zeleniny treba určite spomenúť strukoviny ( najmä fazuľu ), vodný melón, či sladké zemiaky.

www.newszoom.com

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom