10 vecí, ktoré nerobia inteligentné ženy po 45tke

10 vecí, ktoré nerobia inteligentné ženy po 45tke
10 vecí, ktoré nerobia inteligentné ženy po 45tke Gettyimages.com

Nie je možné súhlasiť s tvrdením, že žena je vždy mladá, bez ohľadu na vek. Žena, nestarne, a to je fakt – hovorí o tom veľa piesní, filmov a básní. Ale potrebuje preto niečo urobiť. Ak chcete zmeniť svoj život pozitívnym smerom, prečítajte si tento článok a dozviete sa, čo vám dopomôže k večnej mladosti. 

Čo nerobí zrelá, sebestačná a sebavedomá žena, ktorej je niečo málo cez 45?

Nemyslí na seba

Máte manžela, deti, psa a dom, a väčšina z platu ide do rodiny? Avšak často zabúdate na seba. Samozrejme, že rodina a priatelia – je vaše všetko, a pre nich vám nie je ľúto obetovať žiadne peniaze. Ale! Dámy, nemôžete žiť len pre ostatných, niekedy by ste mali potešiť aj seba. Každý mesiac si kúpte aspoň malý darček, ako topánky, blúzku, sukňu alebo výlet do salónu krásy. Sme si istí, že vaša rodina tiež chce vidieť svoju matku, manželku, sestru, krásnu, elegantnú a šťastnú.

Dá si ostrihať vlasy na krátko

Typické pre veľa starších žien je zbaviť sa dlhých vlasov. Kto povedal, že krátke vlasy vám uberú roky? Dobre, možno niektorá z vás vyzerá mlado, ale nemusí to platiť pre všetky ženy. Veď sme predsa jedinečné! Nastal čas experimentovať s účesmi: Skúste postupne prestrihať vlasy, aby vyzerali bohatšie. Veď vlasy sú hlavnou ozdobou žien v každom veku.

Oblieka si babičkovské veci

Niektoré ženy sa náhle rozhodnú vyradiť zo šatníka džínsy a obliesť si beztvarý sivý kabát, tmavé sukne až po zem a syntetickú blúzku s nejakým neskutočne podivným kvetinovým vzorom. To, čo je teraz módne, odmietneme. Veď to nie je pre nás, ale pre mladé dievčatá…  
Pevne veríme, že nemáte takéto myšlienky, ale keď sa náhle rozhodnete kúpiť dôchodcovský odev, okamžite si povedzte: „Stop.“ Skúste si spomenúť, čo sa hovorí o žene, ktorá sa takto oblieka. 

Oblieka si veci, ktoré sú až príliš pre mladých

Niekedy je opačná situácia: žena sa začne obliekať, ako by práve dosiahla 15 rokov. Tričká s hlúpymi sloganmi, mini-sukne, krátke tuniky, topy s odhaleným bruchom – tieto veci vás mladšou neurobia. Naopak zdôrazňujú rozdiel medzi vašim vekom a štýlom obliekania.
Je potrebné pochopiť a prijať, že pre vás odev pre dorastencov je minulosťou. Verte mi, budete vyzerať stokrát lepšie, keď prepnete na umiernenejšie (a neznamená to zase, že si zvolíte „nudu“) a elegantnejšie oblečenie. Môžete sledovať všetky módne trendy (alebo takmer všetky) a budete stále nádherná zrelá žena.

Nesleduje módne trendy

Keď už hovoríme o trendoch. Ďalšou častou chybou žien nad 45 rokov – nesledujú módu. Je jasné, že čas čítať módne portály a časopisy asi veľmi nemáte (aj keď ste si našli čas na prečítanie tohto článku 🙂 ), ale skúste aspoň niekedy zájsť do módneho obchodu, alebo prelistovať raz začas aspoň jeden časopis.  

Snaží sa skryť nedostatky nesprávnym spôsobom

Zabudnite na beztvaré a vrecovité oblečenie. Ak si myslíte, „budem nosiť mikinu – a nikto si nevšimne moje brucho alebo veľké stehná,“ potom sa veľmi mýlite. V beztvarých šatoch na svoje nedostatky skôr upozorníte. Nesnažte sa preto skrývať len nedostatky, ale aj zvýrazniť vaše prednosti. Určite sa nejaké nájdu.
Napríklad ak ukryjete stehná pod nadýchané sukne midi a zvýraznite pás tenkým alebo silným opaskom a na vrch zvolíte top alebo blúzku v tvare písmena A, získate tak peknú postavu, za ktorú sa nemusíte hanbiť.

Prestane nosiť topánky na opätkoch

Ešte pred pár rokmi ste dokázali bežať v lodičkách z práce do materskej školy, z materskej školy na nákupy, z nákupov domov, ale dnes už obujete radšej niečo pohodlnejšie? Predsa by ste však topánky na opätku celkom nemali zavrhnúť. Aspoň občas si ich obujte a spravte si radosť. Vyberte si topánky so stabilným podpätkom vyrobené z pravej kože a noste ich aspoň raz týždenne (najlepšie – viac).

Kupuje lacné spodné prádlo

Kvalitná spodná bielizeň dokáže pekne vyformovať a spevniť postavu a dodať žene sebavedomie. Neopúšťajte sa preto a nezačnite kupovať lacné beztvaré spodné prádlo. Ak si nemôžete dovoliť podprsenku Victoria Secret, nič sa nedeje. Existuje veľa značiek, ktoré ponúkajú kvalitu za rozumnú cenu.

Prestane športovať

Typický príklad: žena porodila tri deti, prestala sa starať o svoje telo a štíhla postava je preč. Teraz je jediný šport pre ňu – len v televízii. Pomoc! Ak ste sa spoznali, potom je čas na zmenu, kým nie je neskoro.  

Zabúda na svoje zdravie

V nadväznosti na predchádzajúci odsek. Ak chcete byť krásna a zdravá, treba nielen športovať, ale aj občas navštíviť lekára a absolvovať preventívne prehliadky. Môže sa stať, že skryté ochorenie vás bude potajomky zožierať a nemusíte o tom roky vedieť.  Navštívte preto terapeuta, zubára, gynekológa aspoň raz ročne a pamätajte raz navždy: krásna žena – zdravá žena.
Ak sa vám článok páčil, ďakujeme, že sa oň podelíte.
www.fithacker.ru
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom