10 dôvodov, prečo je fajn byť ženou

10 dôvodov, prečo je fajn byť ženou
10 dôvodov, prečo je fajn byť ženou Thinkstock

MDŽ v minulosti bolo hlavne o karafiátoch, firemných utierkach a uterákoch  a nacenganých chlapoch.

Na rozdiel od sviatku Dňa matiek, kde je úloha matky viac-menej vyhranená a jasná, je Medzinárodný deň žien širokospektrálnejší a viaczmyselnejší.

Je vlastne, čo oslavovať? A tešíme sa vôbec, že sme ženy?

Tu je 10 dôvodov prečo je byť ženou vlastne celkom fajn:

 1. Milujeme módu

Máločo poteší ženu tak, ako keď sa môže pekne obliecť. Farebné a nekonvenčné kombinácie. Nekonečné výmeny outfitov pred zrkadlom, zostavy pre rôzne príležitosti počas dňa, ako ráno v teplákoch, deň v kostýme a lodičkách, poobedie v zásterke pri sporáku, večer kokteilové šaty do divadla, sexy negližé na noc. Umenie preobliekať sa je veľkým pohladením pre dušu. Žiadne výčitky pri ružovej farbe.

 1. Milujeme nakupovanie

Druhým balzamom na dušu, ktorý je pre ženy všeliekom, je nakupovanie. Nakupujeme, keď sme smutné a máme depku, nakupujeme, keď sme veselé a sme v eufórii. Ten pocit, keď si kúpime niečo pekné, hoci len malilinké, farebné a nebodaj aj novinku, je porovnateľný s vyplavovaním hormónov šťastia endorfínov počas behu. My ženy proste nakupovanie milujeme!

 1. Milujeme kvákanie s kamoškami

Baby si zásadne musia všetko hlásiť. Sú spolu v dobrom aj v zlom. Keď sa niečo vydarí, aj poonačí. Keď nás niekto pochváli alebo zvezie. Základ je zdieľať informácie a mať neustálu podporu a poradkyňu. Nie nadarmo sa hovorí, ak si nevieš dať rady, urob to, čo by si poradila najlepšej kamarátke. Len tak sedieť na drinku s kamoškami, rozoberať módu, vzťahy, klebety, mužov je základ ženského sveta.

 1. Milujeme byť matkou

Deti sú naše všetko a ešte aj budúcnosť. Veď kto sa o nás raz postará, keď už nebudeme vládať behať medzi prácou a rodinou? Byť matkou je zodpovedná a často veľmi náročná úloha. Často sa učíme za pochodu a nevieme, či konáme správne. Ale keď nám naše deti povedia, ako nás ľúbia a pri večernom uspávaní sa k nám pritúlia, máme pocit neskutočného naplnenia.

Mama, deti, rodina, MDŽ
Thinkstock
 1. Milujeme byť gazdinkami

Hovorí sa, že základom každého tepla domova je pokojná a vyvážená žena. A to úplne sedí. Keď sme v pohode, svet je gombička. Baví nás variť, upratovať, trpezlivo sa učíme s deťmi, sadíme na jar kvetinky, na Vianoce pečieme koláče. Náš dom je náš hrad, naša pýcha, naša vizitka. Milujeme si vymieňať recepty a dobré rady do domácnosti.

 1. Milujeme byť milujúcimi partnerkami

Papier na vzťah nestačí a nikdy nie je zárukou šťastia. Byť dobrou partnerkou je asi druhá najnáročnejšia úloha hneď po úlohe matky. Koľkokrát nás naši muži vytočia do nepríčetna, koľkokrát by sme ich najradšej ukameňovali lietajúcimi taniermi, vyhodili z domu a v živote už nevideli. Namiesto toho si zahryzneme do jazyka, preglgneme jedovaté sliny a oddane mu podáme večeru, ožehlíme košeľu, upraceme špinavé ponožky. Bezprostredne po megahádke sa dokážeme k nemu pritúliť, chytiť ho za ruku, dať mu pusu. Za toto by nám mali ruky nohy bozkávať a nosiť kvetiny každý piatok!

 1. Milujeme byť v pracovnom nasadení

V práci, počas porád, keď zavolá šéf, keď niečo chcú kolegovia, keď treba objednať kancelárske potreby, urobiť kávu, pripraviť excelovskú tabuľku s nákladmi alebo powerpointovú prezentáciu na poradu. Milujeme ten pocit, keď sme potrebné a keď niekto našu prácu na druhom fronte ocení.

 1. Milujeme relax a prírodu 
  žena, kvety
  Thinkstock

Pri našej každodennej činnosti a multifunkčnosti potrebujeme aj my vypnúť, nabrať energiu, vydať zo seba negatívne veci, dostať zo seba napätie, vyplaviť endorfíny. Preto beháme v parku, okopávame kvetinky, štrikujeme, háčkujeme, čítame evitovky, ideme na hrádzu na bicykel alebo na korčule, do sauny, do fitka alebo na jogu.

 1. Milujeme pomáhať

Bezprostredne a nezištne. Tým, ktorí to potrebujú. Tým, ktorí o to požiadajú alebo tým, ktorým to vidíme na očiach. Pomáhať je nový ideál krásy. Čo dáme, to dostaneme naspäť.

 1. Milujeme byť samé sebou

Aj keď nie je vždy možné povedať, čo si myslíme a urobiť, čo by sme chceli. V hlave nám neustále beží film. Neznášame sa pretvarovať a neznášame, keď sa ľudia pretvarujú pri nás. Byť autentické a uveriteľne je pre nás základ. Doma, v práci, na ulici.

Milé dámy, slečny, matky, babky, ženy, buďte samé sebou. A užite si váš deň 🙂

Emma Green

Foto: Internet

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom