Tri otázky pre Igora Šimka

Fb_img_1717607939364.jpg
Ilustračný obrázok: FB Igor Šimko

Igorovi Šimkovi, poslancovi NR SR za stranu HLAS-SD a kandidátovi do Európskeho parlamentu, sme položili tri otázky:

1. Čo pre vás znamená označenie Hlas východniarov?

HLAS Východniarov je pre mňa maximálne zastupovanie ľudí, ktorí žijú na východe Slovenska.

Moja orientácia na región je jasná, keďže som Košičan a nie je týždňa, aby som bol inde ako v niektorej časti východu medzi ľuďmi.

Dobrý guláš a holúbky na Dni obce alebo Dni detí, sú chvíle, kedy pri tradičnom jedle diskutujem s ľuďmi o tom, čo potrebujú v obciach a v druhom najväčšom meste na Slovensku – v Košiciach.

2. Prečo ste sa rozhodli kandidovať a čomu sa chcete v EP venovať?

Rozhodol som sa práve preto, že Východné Slovensko a obzvlášť Košický kraj už 5 rokov rokov nemá svojho europoslanca. Človeka, ktorý vie riešiť problémy z väčšej perspektívy – regionálne orientovaných poslancov je stále menej a dnes, kedy by som vedel doslova európsky záujem skĺbiť s tým, čo ľuďom na Východe chýba alebo čo im vadí. Je na to naozaj jedinečná príležitosť.

Východniari majú už dosť jednostranného presadzovania záujmov Bruselu a chcú, aby sa aj ich názor bral do úvahy. Povinné elektroautá, povinné zateplenia starých domov sú veci, ktoré ich určite zasahujú a EÚ im na tento špás peniaze nedá. Alebo sledovanie plynov poľnohospodárskych zvierat sú nezmysly, ktoré treba korigovať.

3. Patrí vypínanie webov a diskusných platforiem do demokracie 21.storočia?

Vypínanie webov je doslova prehrešok bývalej vlády. K takejto hrubej cenzúre sa znížili doslova iba diktátori. Ohlupovanie Slovákov propagandou už bolo dosť.

Odpoveďou na to je aj to, že viac ako 50% ľudí dnes hľadá informácie v alternatívnych médiách, na youtube, telegrame a neveria televíziám a aktivistom prezlečeným za novinárov.

Ľudia nie sú hlúpi a stále sa vedia rozhodnúť sami. Ja držím palce všetkým takýmto platformám, lebo sú naozaj proslovenské a ak ich ľudia chcú, tak si ich nájdu.

Ing. Igor Šimko, PhD., MBA, kandidát do Európskeho parlamentu za stranu HLAS-SD. Pochádza z Košíc. Je zakladajúcim členom strany HLAS-SD. V súčasnosti je krajským predsedom HLAS-SD v Košickom kraji.

Zároveň je poslancom NR SR, členom Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie, členom Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti.

V NR SR pracoval už v rokoch 2012 – 2015 ako asistent poslanca.

Igor Šimko je tiež externým členom Vedeckej rady Technickej univerzity v Košiciach, takisto je členom odborných a štátnicových komisií Technickej univerzity v Košiciach (Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom