Robert Kaliňák poriadne naložil médiám aj opozícii!

Screenshot_20240606 203414_youtube.jpg
Ilustračný obrázok: YT Online tu a teraz

Predseda vlády Robert Fico sa včera, v stredu 5.6., prvýkrát po atentáte prihovoril občanom SR. Link: https://damskajazda.sk/robert-fico-prvykrat-prehovoril-po-atentate-odpustam-a-varujem/

Na tento jeho prejav reagovali mnohí opoziční politici a takisto aj média. Z ich reakcií je ale zrejmé, že odkaz Roberta Fica nepochopili. K týmto reakciám, titulkám médií, sa dnes vyjadril podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák.

Prinášame vám jeho vyjadrenie:

„Dobrý deň priatelia, včera urobil Robert Fico prvý krok.

Po troch týždňoch, štyroch výstreloch, niekoľkých operáciách a nesmierneho utrpenia nabral silu a odpustil. Zároveň pomenoval tým najjednoduchším a najpriamejším spôsobom príčiny, ktoré viedli páchateľa k tomuto ohavnému činu. Neschopnosť rešpektovať iný názor a bezohľadné presadzovanie politiky jediného správneho názoru nielen u nás doma, ale aj v zahraničí.

Viac ako 90% Slovákov od politikov očakáva zmier a vedzte, že som prvý, čo si teraz hryzie do jazyka, po tom, čo som si prečítal včerajšie reakcie opozície a médií. A preto to poviem najslušnejšie ako viem.

Vážené dámy a páni z opozície a médií, pozrite si vyjadrenie Roberta Fica prosím ešte raz, lebo zrejme ste ničomu neporozumeli.

Robiť z vlastného politického aktivistu, ktorý bol poslom nenávistných slov z článkov a námestí osamelého poblúdenca, je tým najcynickejším popretím, že zem je guľatá.

Povedať nie kvótam, nie Green Dealu, nie zrušeniu práva veta, ale hlavne NIE vojne, nie je okydávanie našich západných partnerov a ťahanie Slovenska z európskych štruktúr, ale suverénna zahraničná politika, ktorá chráni naše slovenské záujmy.

Tri týždne voláme po spoločenskom zmieri, ktorý sám som začal pohľadom na vlastné chyby. Dokonca aj Robert Fico vo svojom prvom výstupení po atentáte skonštatoval, že nie je žiadny politický anjel a ponúkol robiť veci inak a lepšie.

A reakcia opozície a médií? Vraj sú sklamaní. Prosím vás a čo ste presne čakali? Že sa Robert Fico ospravedlní za vás? Za VÁŠHO politického sympatizanta, ktorý si zobral VAŠE slová ako motív a šiel odstrániť VAŠU hlavnú politickú prekážku štyrmi deväťmilimetrovými argumentami?

Tak pardon, ale všetko má svoje hranice. Vážení kolegovia z opozície a médií, zmier nie je jednostranný úkon ale každý musí prispieť do spoločnej budúcnosti.“

Vyjadrenie Roberta Kaliňáka nájdete aj na YT Online Tu a teraz:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom