Robert Kaliňák naložil Kovačičovi!

Screenshot_20240528 082321_youtube.jpg
Ilustračný obrázok: YT Online Tu a teraz

V piatok som skonštatoval, že niektorí novinári po atentáte na Roberta Fica nenabrali odvahu pozrieť sa do zrkadla a radšej pokračujú v ich vymyslenom príbehu o zlých politikoch a svätých novinároch. To čo včera predviedol moderátor politickej relácie na markíze vo svojom záverečnom vstupe je svetový rekord v nepochopení toho, čo sa stalo“, uviedol podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák.

Reagoval tak na vystúpenie moderátora súkromnej televízie Michala Kovačiča, ktorý v závere pravidelnej politickej diskusnej relácie zneužil vysielací čas, aby nakydal na vedenie televízie/svojho zamestnávateľa.

Moderátor sám seba označil za pilier demokracie, ale Robert Kaliňák pripomína, že pilierom demokracie nie je moderátor, ale diskutujúci, ktorí môžu otvorene a bez strachu komunikovať opačné názory, viesť férový dialóg vo vzájomnom rešpektovaní sa.

Podľa Kaliňáka v poslednom čase dochádza k základnému omylu medzi „varením a jedením“. Novinári totiž nemajú byť tvorcami, ale konzumentami politiky, kritickými konzumentmi, ale ich vlastný politický názor nemôže tak okato prenikať do ich novinárskej práce, že nakoniec sa ich nástrojom stane namiesto pravdy vymýšľanie, preháňanie a vyrábanie senzácií bez reálnych faktov.

Celé vyjadrenie Roberta Kaliňáka si môžete vypočuť na YT Online Tu a teraz:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom