Peter Pellegrini: Dôchodcovia dostanú skutočný a spravodlivý 13. dôchodok

Fb_img_1713443388225.jpg
Ilustračný obrázok: FB Peter Pellegrini

Predseda strany HLAS a novozvolený prezident Peter Pellegrini dnes informoval, že jedna zo zásadných predvolebných priorít HLASu bola splnená.

Parlament dnes definitívne schválil návrh na zavedenie skutočného a spravodlivého 13. dôchodku. Starobní dôchodcovia dostanú pred Vianocami 606 eur – konečne ako riadny dôchodok, nie ako doterajšiu sociálnu dávku.

Vyjadrenie Petra Pellegriniho:

„HLAS – sociálna demokracia pred voľbami jasne povedal, že vstúpi len do takej vlády, ktorá bude garantovať zavedenie skutočného 13. dôchodku. Neprekvapilo ma, že liberálne strany SaS a PS dnes toto rozhodnutie nepodporili. Aj z toho je zrejmé, že vstup HLASu do jasne sociálne orientovanej vlády bol jediným možným a správnym rozhodnutím.

Spravodlivý 13. dôchodok bol zásadný sľub HLASu seniorom, že spoločnosť bude splácať strieborný dlh, ktorý má voči celej ich generácii. Minulý rok už kvôli neskorému termínu volieb nebolo možné toto opatrenie pripraviť, ale všetci poberatelia dôchodkov dostali od štátu jednorazovú pomoc vo výške 300 eur. Tieto Vianoce už dostanú skutočný 13. dôchodok vo výške priemerného dôchodku. Pôjde tak o jeden z najrýchlejšie splnených zásadných predvolebných sľubov a ja sa veľmi teším, že sa to HLASu podarilo.

Život slovenských dôchodcov sa nezlepší zo dňa na deň, ale dnes sme urobili veľmi dôležitý krok k jeho vyššej kvalite. Milí seniori, prajem vám všetkým, aby ste si ho užili čo najdlhšie v plnom zdraví a kruhu svojich najbližších.“

O tejto skutočnosti informoval na tlačovej konferencii aj Erik Tomáš, minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Prinášame Vám jeho vyjadrenie: /zdroj: FB Erik Tomáš/

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom