Manželstvo môže byť šťastné aj bez spoločnej postele

manželia

Väčšina manželov si nedokáže predstaviť spoločné spolužitie tak, že by každý z nich spal v oddelenej posteli, nieto ešte v samostatnej miestnosti, ako tento pár. Je na nich ale vidieť, že im takto dohodnuté spoločné pravidlá naozaj prospievajú a žijú v spokojnom manželstve. Tento manželský pár zistil, že je pre nich spoločný spánok veľmi namáhavý a obťažujúci. Žena jedného rána našla svojho muža na gauči, a tak sa začala vypytovať na to, prečo v noci odišiel zo spoločnej postele. Zistila, že spí moc nahlas a v noci sa prevaľuje, čo spôsobuje mužovi veľmi prerušovaný spánok. A vzhľadom k tomu, že zrovna spánok je veľmi dôležitým faktorom, rozhodli sa konať.

Hľadanie účinného riešenia problému

Vzhľadom k tomu, že sa táto nepríjemná situácia opakovala veľmi často a spoločné spanie bolo frustrujúcim zážitkom každej noci sa rozhodol pár konať. Najprv o svojom probléme len hovorili a dúfali, že bude ďalšia noc pokojnejšia, že sa spolu naučia spať, že si muž zvykne na pohyby a hlasné spanie svojej manželky a bude spať pokojne. To sa bohužiaľ nestalo a nedostatok spánku sa začal prejavovať nielen na produktivite v práci, ale aj na ich osobnom živote a v ich vzťahu. Práve preto sa rozhodli vyriešiť problém veľmi originálnym spôsobom a každý si zariadil svoju vlastnú izbu. Odvtedy sú obaja šťastní a spokojní, vôbec im nevadí, že spia oddelene každý v inej miestnosti. Naopak im tento spôsob spolužitia veľmi vyhovuje, čo je veľmi dôležité.

Osem rokov bez spoločného spánku

Mnoho z vás by si iste povedalo, že takéto odcudzenie manželského páru je až neprípustné. U mnohých ľudí vznikajú obavy, aby toto riešenie nezanechalo stopy na ich vzťahu, aby sa vzájomne neodcudzili a nedošlo až na rozchod. Tento manželský pár je však dôkazom toho, že ak cítite, že vám oddelený spánok pomôže, vykašlite sa na etiku a choďte do toho. Tento manželský pár spolu vďaka tomuto unikátnemu riešeniu žije spokojne už osem rokov a rozhodne sa na svojom vzťahu ani spôsobe života nechystajú nič meniť. Však prečo tiež, keď našli spoločné riešenie, ktoré im naozaj vyhovuje?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom