JUDr. Martin Ribár: Právny štát nadovšetko - naozaj?

Fb_img_1713892348464.jpg
Ilustračný obrázok: FB Za právny štát

JUDr. Martin Ribár, advokát a predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT, sa na svojej sociálnej sieti vyjadril k „dvojakému kilometru“ Európskej komisie pri posudzovaní právneho štátu na Slovensku.

Prinášame vám jeho vyjadrenie:

Slovensko môže prísť o 4 miliardy eur z plánu obnovy. Európska komisia poslala vláde SR netradične „ostrý list“ kvôli odstaveniu prokurátorov ÚŠP! – Zvláštna strata pamäte Európskej komisie a Európskeho parlamentu. Klasický dvojitý „kilometer“ na všetko?

PRÁVNY ŠTÁT nadovšetko – naozaj?

Slovensko môže prísť o 4 miliardy eur z plánu obnovy … Európska komisia poslala vláde SR netradične „ostrý list“ kvôli odstaveniu prokurátorov ÚŠP – obdobných článkov a správ sa objavilo v ostatnej dobe priveľa v mediálnom priestore a v časti politického spektra toto zaznieva takmer denne.

?? Všetci stratili pamäť ?? Stratili VŠETCI pamäť v EK, EP, naši poslanci NR SR, ktorí boli v parlamente pred rokom, a taktiež naše objektívne médiá, ba aj pani prezidentka SR?

Dňa 30.3.2023 – pred viac ako ROKOM – boli Európskej komisii – Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Európskemu parlamentu – Kancelária na Slovensku podané 2 samostatné SPRÁVY O SITUÁCII V OBLASTI PRÁVNEHO ŠTÁTU NA SLOVENSKU:

1. SPRÁVA O SITUÁCII V OBLASTI PRÁVNEHO ŠTÁTU NA SLOVENSKU
Autori: JUDr. Erik Magál, JUDr. Ján Kršiak a JUDr. Jakub Križan (advokáti – advokátska kancelária A | K | J | K s. r. o.)

2. SPRÁVA O SITUÁCII V OBLASTI PRÁVNEHO ŠTÁTU NA SLOVENSKU – vo vzťahu k porušovaniu princípov právneho štátu v trestných konaniach vedených na Slovensku od prelomu rokov 2019/2020
Autor: JUDr. Martin Ribár – advokát a predseda Občianskeho združenia ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT

Oba predložené dokumenty boli primárne reakciou:

– na závažné podozrenia z porušovania princípov „PRÁVNEHO ŠTÁTU“ v trestných konaniach vedených na Slovensku

– na neobjektívne informovanie európskych inštitúcií zo strany príslušných orgánov verejnej moci na Slovensku vo vzťahu k pracovného dokumentu útvaru Európskej komisie označeného ako „Správa o právnom štáte 2022 – Kapitola o situácii v oblasti právneho štátu na Slovensku“ ako sprievodného dokumentu „Oznámenia Komisie Európskemu parlamentu, Rade, Európskemu hospodárskemu a sociálnemu výboru a výboru regiónov“ zo dňa 13.07.2022 v náväznosti na predchádzajúce Správy o právnom štáte za roky 2021 a 2020

Uvedené dokumenty boli taktiež zaslané na vedomie nasledovných inštitúcií:

1. Kancelária prezidentky Slovenskej republiky
2. Minister spravodlivosti Slovenskej republiky
3. Slovenská advokátska komora
4. Generálny prokurátor Slovenskej republiky
5. Verejný ochranca práv
6. Slovenské národné stredisko pre ľudské práva
7. Všetci poslanci Národnej rady Slovenskej republiky
8. Súdna rada Slovenskej republiky

a boli zverejnené na našej stránke:
https://zapravnystat.sk/spravy-o-situacii-v-oblasti-pravneho-statu-na-slovensku/ – kde sú dostupné aj so všetkými prílohami. Uvedený link bol zaslaný všetkým médiám a novinárom, ktorých kontakty boli verejne dohľadateľné.

Kde bola Európska komisia a Európsky parlament pred ROKOM?Kde boli všetci, čo dnes majú plné ústa „PRÁVNEHO ŠTÁTU“ pred ROKOM?

– alebo si NIKTO ani len neprečítal OFICIÁLNE doručené dokumenty?

Prípadné porušenia PRÁVNEHO ŠTÁTU sa MUSIA skúmať za KAŽDEJ VLÁDY – bez ohľadu na to, kto je pri moci. Alebo sa MÝLIM? Sú vlády, ktoré princípy PRÁVNEHO ŠTÁTU jednoducho NEMUSIA DODRŽIAVAŤ?

Ešte aj na PRÁVNY ŠTÁT máme na Slovensku tie 2 „kilometre“ či už aj „svetelné roky“?

Zdroj: FB Za právny štát https://www.facebook.com/share/p/fBR1BGLW7a3TnHXp/

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom