Hokejisti z KHL môžu hrať za národný tím, ale neprídu

Hokejisti z KHL môžu hrať za národný tím, ale neprídu
Zdroj foto: FB/Hockey Slovakia

Slovenskí hokejisti hrajúci v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) nebudú súčasťou národného tímu na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Česku. Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) vo svojom nedávnom vyhlásení na sociálnej sieti nepriamo potvrdil, že ich absencia bude spôsobená osobnými, rodinnými alebo zdravotnými problémami, pričom zdôraznil, že politická situácia nie je faktorom.

Osobné dôvody nad politické otázky

Vo vyhlásení SZĽH sa uvádza, že rozhodnutie niektorých hokejistov nezúčastniť sa na majstrovstvách sveta nie je ovplyvnené aktuálnymi politickými napätiami, ale skôr osobnými okolnosťami. Táto informácia upokojila niektorých fanúšikov, ktorí sa obávali, že medzinárodné napätie by mohlo ovplyvniť zastúpenie Slovenska na medzinárodných podujatiach.

Zväz tiež pripomína, že každý slovenský občan s potrebnými športovými kvalifikáciami má právo reprezentovať svoju krajinu. „Členovia Výkonného výboru konštatovali, že každý hokejista, ktorý vlastní slovenský pas a má požadovanú výkonnosť, má právo reprezentovať Slovensko na medzinárodných podujatiach,“ zdôrazňuje SZĽH.

MS v hokeji
Zdroj foto: FB/Hockey Slovakia

Výzva pre trénerov

Pred majstrovstvami sveta, ktoré sa budú konať v máji v Česku, je teraz na tréneroch, aby zostavili čo najkompetentnejší tím. Výkonný výbor verí, že napriek absencii niektorých top hráčov z KHL, sa podarí zložiť silný tím, ktorý „bude tešiť fanúšikov svojimi výkonmi, dá zabudnúť na rozdielnosť názorov v spoločnosti a spojí národ tak, ako sa mu to v minulosti viackrát podarilo,“ uzatvára SZĽH.

Zatiaľ čo neúčasť hokejistov z KHL môže byť pre niektorých sklamaním, zdá sa, že SZĽH má jasný plán a dôveruje svojim trénerom, že zvládnu výzvu a pripravia tím, ktorý bude hrdým zástupcom Slovenska. Fanúšikovia môžu očakávať napínavé zápasy a kvalitné výkony od tých, ktorí sa rozhodnú reprezentovať svoju krajinu na ľade v Česku.

Zdroj: https://standard.sk/, FB/Hockey Slovakia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom